Magdalena Bekier Pracownia rekonstrukcji strojów historycznych

Magdalena Bekier – projektantka, rekonstruktorka i twórczyni strojów historycznych (szycie ręczne); autorka projektów wielu mundurów i uniformów historycznych z XVIII, XIX jak i początku wieku XX; autorka scenariuszy rekonstrukcji bitew i pokazów historycznych; współorganizatorka pokazów mody z epoki i prezentacji historycznych; wieloletnia członkini stowarzyszenia „Der Dreispitz” z siedzibą w Dreźnie, zrzeszającego pasjonatów strojów historycznych XVIII w. z całej Europy; krzewicielka polskiej historii i kultury podczas licznych pokazów za granicami kraju.

Ur. w Dębnie. Absolwentka Liceum Ogólnokształcące w Chojnie o profilu biologiczno-chemicznym. Ukończyła także Szkołę Wizażu w Warszawie. Od roku 2001 prowadziła w Dębnie (woj. zachodniopomorskie) pracownię krawiecką rekonstrukcji strojów historycznych. Była także właścicielką wypożyczalni strojów teatralnych i karnawałowych, które sama projektowała i szyła.

Z zamiłowania jest rekonstruktorką okresu wojny siedmioletniej. Należy do europejskiego stowarzyszenia Der Deizpitz. Od roku 2012 ściśle współpracuje przy organizacji Dni Henrykowskich w Siemczynie. Zakochana w siemczyńskim pałacu od pierwszego wejrzenia.